macierzyństwo

Centrum powstało z myślą o kobietach będących w okresie okołoporodowym oraz ich partnerach. Czas ciąży początkuje ogromną zmianę w życiu i jest wymagający zarówno dla ciała, jak i psychiki. Ogromną część naszej uwagi i zasobów pochłania rozwój na poziomie ciała oraz fizjologia ciąży i połogu. Wydaje się jednak, że to psychiczna kondycja kobiety bywa podstawową kwestią, jeśli myślimy o czerpaniu satysfakcji z tego okresu i przygotowaniu się na najbliższe wyzwania.

Wbrew pewnym założeniom, a czasem zapewnieniom, że czas ciąży i ogólnie macierzyństwo to jedynie piękny czas bardzo szybko przekonujemy się, że to również czas pełen obaw, lęków i niepewności. Czasem jest to zbyt duży ciężar, który powoduje wystąpienie trudności emocjonalnych lub nasilenie się trudności już istniejących. Są to między innymi:

– wahania nastrojów o różnym nasileniu
– depresja w ciąży
– depresja poporodowa
– zaburzenia lękowe
– natrętne, niepokojące myśli
– znaczny spadek jakości życia

Ważne jest, aby samopoczucie kobiety w ciąży i połogu traktować poważnie. Zgubne bywa tłumaczenie wszelkich trudności emocjonalnych w tym okresie hormonami. Oczywiście gospodarka hormonalna w tym czasie podlega zmianom, ale nie tłumaczy wszystkiego, co może kobietę w tym czasie przerastać.

Istotne jest również zwracanie uwagi na samopoczucie ojca dziecka, który również staje w obliczu bardzo wymagającego zadania i czasem bywa tak, że wśród wielu pojawiających się spraw gubi się uważność na jego strach i różne emocjonalne trudności.

Osoby skoncentrowane wokół ośrodka są specjalistkami i pasjonatkami pracy w okresie okołoporodowym oraz z trudami wczesnego macierzyństwa.

Koszt sesji wynosi 160 zł (w j. polskim) lub 170 zł (w j. angielskim) za 50-minutowe spotkanie. 

umów konsultację

Nasze terapeutki:

Sylwia Kopka – założycielka

Jestem psychologiem psychoterapeutą oraz coachem. Od wielu lat z sukcesami pomagam swoim pacjentom w codziennych zmaganiach ze swoimi wewnętrznymi problemami.

Ponadto specjalizuję się w pomocy okołoporodowej, pracując z kobietami w ciąży i połogu.

Jestem również założycielką marki „Rodzicielstwo szyte na miarę” wpierającą rodziców w tematyce higieny zdrowia psychicznego.

Niezwykle ważne są dla mnie zasady Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.

Pracuję w oparciu o podejście psychoanalityczne. Studiowałam na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją edukację kontynuuję w szkoleniu przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz podczas licznych konferencji branżowych.

     ul. Baboszewska 1/75 Warszawa, Mokotów

 

Karolina Isio-Kurpińska

Pracuję z rodzicami na wszystkich etapach ich rodzicielskiej drogi: od okresu starań o dziecko i ciąży, poprzez czas opieki nad noworodkiem i niemowlęciem (obniżenie nastroju/depresja poporodowa, kłopoty z karmieniem piersią, zmiany w związku po narodzinach dziecka), po trudności wychowawcze i relacyjne z nastolatkiem. Mam również doświadczenie we wspieraniu rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci z niepełnosprawnością. Istotne jest dla mnie wspieranie ojców w ich roli w rodzinie – zarówno na wczesnym etapie, jak i w trudnościach wychowawczych ze starszymi dziećmi. Ogromną satysfakcję daje mi również praca z parami.

W pracy terapeutycznej najważniejsze dla mnie jest zbudowanie relacji, w której osoba, która przychodzi do mnie ze swoimi trudnościami, poczuje się bezpieczna, akceptowana i wysłuchana.

Pracuję w nurcie humanistycznym, skoncentrowanym na osobie. Kończę 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Szkole Psychoterapii Ośrodka Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA (szkoła rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne).Najbliższym mi nurtem jest EFT – terapia skoncentrowana na emocjach, z której korzystam zarówno w terapii indywidualnej, jak i w pracy z parą.

     

 

Maria Czarnecka

Jestem magistrem psychologii, psychoterapeutką. Bliska jest mi szczególnie tematyka związana z towarzyszeniem kobietom na różnych etapach ich życia i rozwoju.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam, prowadząc terapię małżeństw oraz par w Poradni Rodzinnej na warszawskiej Pradze, pracując z pacjentami indywidualnie w Poradni Zdrowia Psychicznego w Otwocku oraz uczestnicząc w stażach klinicznych i terapeutycznych w oddziałach: Oddział Dzienny z Pododdziałem Zaburzeń Nerwicowych w Szpitalu Tworkowskim, Klinika Nerwic (Instytut Psychiatrii i Neurologii), Ośrodek Leczenia Dziecka w Środowisku, Hospicjum stacjonarne Caritas na Krakowskim Przedmieściu.

Swoją drogę zawodową wciąż uzupełniam o nowe kwalifikacje, a pracę poddaje superwizji u superwizorów związanych z Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym. Ukończyłam całościowy, 4-letni kurs z zakresu psychoterapii w Warszawie, akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne do pracy z grupami. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

 

Maja Śnieżyńska

Jestem psychologiem o specjalności klinicznej oraz psychoterapeutą w podejściu psychodynamicznym. Pracuję zgodnie zasadami etycznymi zawodu psychoterapeuty. Specjalizuję się m.in w psychoterapii kobiet w okresie okołoporodowym, który jest dla nich czasem szczególnym – czasem przejścia/zmiany – i dlatego mogą towarzyszyć mu intensywne emocje, większa wrażliwość, świadome i nieświadome obawy. Często oprócz nadziei, radości, ekscytacji, ciekawości mogą pojawiać się też wątpliwości, uczucia zagubienia, straty, żalu, trudności w zaakceptowaniu zmieniającej się rzeczywistości na poziomie fizycznym i psychicznym. To także czas, w którym ożywają doświadczenia z przeszłości, szczególnie w kontekście dzieciństwa kobiety, w tym relacji z własną matką.

Pracowałam jako psycholog/psychoterapeuta w następujących instytucjach: Oddział Psychosomatyczny Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, Ośrodek rehabilitacji Neurologicznej, Kardiologicznej i Ogólnoustrojowej Medi-System Marianna, Środowiskowy Dom Samopomocy Soteria oraz  Dzielnicy Ursynów (wsparcie dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego), Oddział dzienny psychiatryczny SZPZLO Praga- Północ, Fundacja Światło dla życia – Ośrodek Alira i Poradnia Światełko, Poradnia zdrowia psychicznego Medi System oraz Vita Med (NFZ), Klinika Psychomedic.

   ul. Królowej Aldony 9/2 Warszawa, Saska Kępa 

 

Maria Ekes

Jestem psychologiem, psychoterapeutą.

Szczególne miejsce w mojej pracy zajmują kwestie związane z szeroko rozumianym okresem wczesnego rodzicielstwa. Pracuję z kobietami w ciąży i połogu.

Jestem przekonana, że w tym niezwykłym, ale i jednocześnie bardzo wymagającym czasie, nieoceniona jest możliwość spotkania z drugą osobą. Staram się tworzyć odpowiednią do tego przestrzeń, zarówno w ramach spotkań indywidualnych, jak i grupy wsparcia.

Tytuł magistra psychologii uzyskałam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam całościowe, 5-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w szkole psychoterapii MABOR, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2009r, w ośrodkach świadczących pomoc psychologiczną, jak i prywatnym gabinecie: NZOZ Synapsis, Konsultacyjna Przychodnia Specjalistyczna dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Dzielnej w Warszawie, Poradnia Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży przy ul. Kochowskiego w Warszawie, Zespół Lekarzy i Psychologów In-Altum, NZOZ Centrum Terapii Dialog, Fundacja Sto Pociech, Prywatna praktyka psychologiczna.

   Plac Inwalidów 4/6/8 Warszawa, Żoliborz

 

Sylwia Kalinowska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Oferuję psychoterapię okołoporodową, która jest adresowana do kobiet potrzebujących wsparcia w okresie starań o dziecko, w przebiegu ciąży i po porodzie (m.in. trudności i obawy związane  z niepłodnością,  doświadczeniem poronienia, depresji poporodowej czy zagrożenia ciąży, obawy przed porodem, lęk w związku z  odnalezieniem się w nowej roli, trudności w opiece nad dzieckiem, pogorszenie się relacji z bliskimi osobami, Partnerem, zaburzenia lękowe, depresyjne, fobie, smutek czy apatia w ciąży).

Ukończyłam psychologię (specjalność kliniczna) w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam podyplomowo na SGH i UKSW w Warszawie. Posiadam uprawnienia pedagogiczne. Jestem w trakcie 4-letniego, całościowego szkolenia psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie. Pracuję pod regularną superwizją.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam, prowadząc praktykę własną oraz na stażach klinicznych w Zespole Gabinetów Psychoterapeutycznych „Poza Schematami”, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Środowiskowym Domu Samopomocy “Na Targówku”. Pracuję także jako psycholog w Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie wspieram młodych dorosłych.

   ul. Tamka 1A Warszawa, Śródmieście


Kin
ga Skawińska

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie psychodynamicznym. Ukończyłam również studium terapii depresji i jestem w trakcie szkolenia z zakresu psychotraumatologii praktycznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Doświadczenie macierzyństwa może wywoływać różne stany emocjonalne, które mogą wydawać się niezrozumiałe, trudne. Oferuję pomoc

psychologiczną i psychoterapię dla kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym, doświadczających utraty ciąży bądź narodzin dziecka z niepełnosprawnością.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy  w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim, w Poradni Zdrowia Psychicznego, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stężycy oraz w prywatnej praktyce psychologicznej.

  ul. Gnilna 24/5 Gdańsk

 

 

Dominika Dąbrowska

Prowadzę terapię indywidualną, terapię par oraz terapię traumy rozwojowej, wspierając klientów indywidualnych w sytuacji kryzysu, doświadczających trudności w codziennym funkcjonowaniu oraz trudnych doświadczeń związanych z traumą rozwojową i relacyjną.

W procesie terapii par wspieram pary doświadczające kryzysu, konfliktu, zmagające się z trudnymi doświadczeniami (m.in. stratą, żałobą, zdradą).

Pracuję m.in. w oparciu o podejście psychodynamiczne. Jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoje kompetencje poszerzam uczestnicząc w innych szkoleniach i kursach, w tym m.in. w Katowickim Instytucie Psychoterapeutycznym (Studium Psychoterapii Par), Instytucie Terapii Psychosomatycznej (Certyfikowany Kurs Terapii Traumy w podejściu NARM).

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji psychoterapeutycznej oraz coachingowej.

Prowadzę warsztaty rozwojowe, rozwojowo-terapeutyczne oraz warsztaty pracy z ciałem.

   ul. Borkowska 9/14, Kraków