macierzyństwo

Centrum powstało z myślą o kobietach będących w okresie okołoporodowym oraz ich partnerach. Czas ciąży początkuje ogromną zmianę w życiu i jest wymagający zarówno dla ciała, jak i psychiki. Ogromną część naszej uwagi i zasobów pochłania rozwój na poziomie ciała oraz fizjologia ciąży i połogu. Wydaje się jednak, że to psychiczna kondycja kobiety bywa podstawową kwestią, jeśli myślimy o czerpaniu satysfakcji z tego okresu i przygotowaniu się na najbliższe wyzwania.

Wbrew pewnym założeniom, a czasem zapewnieniom, że czas ciąży i ogólnie macierzyństwo to jedynie piękny czas bardzo szybko przekonujemy się, że to również czas pełen obaw, lęków i niepewności. Czasem jest to zbyt duży ciężar, który powoduje wystąpienie trudności emocjonalnych lub nasilenie się trudności już istniejących. Są to między innymi:

– wahania nastrojów o różnym nasileniu
– depresja w ciąży
– depresja poporodowa
– zaburzenia lękowe
– natrętne, niepokojące myśli
– znaczny spadek jakości życia

Ważne jest, aby samopoczucie kobiety w ciąży i połogu traktować poważnie. Zgubne bywa tłumaczenie wszelkich trudności emocjonalnych w tym okresie hormonami. Oczywiście gospodarka hormonalna w tym czasie podlega zmianom, ale nie tłumaczy wszystkiego, co może kobietę w tym czasie przerastać.

Istotne jest również zwracanie uwagi na samopoczucie ojca dziecka, który również staje w obliczu bardzo wymagającego zadania i czasem bywa tak, że wśród wielu pojawiających się spraw gubi się uważność na jego strach i różne emocjonalne trudności.

Osoby skoncentrowane wokół ośrodka są specjalistkami i pasjonatkami pracy w okresie okołoporodowym oraz z trudami wczesnego macierzyństwa.

Koszt sesji wynosi 160 zł (w j. polskim) lub 170 zł (w j. angielskim) za 50-minutowe spotkanie. 

umów konsultację

Nasze terapeutki:

Sylwia Kopka – założycielka

Jestem psychologiem psychoterapeutą oraz coachem. Od wielu lat z sukcesami pomagam swoim pacjentom w codziennych zmaganiach ze swoimi wewnętrznymi problemami.

Ponadto specjalizuję się w pomocy okołoporodowej, pracując z kobietami w ciąży i połogu.

Jestem również założycielką marki „Rodzicielstwo szyte na miarę” wpierającą rodziców w tematyce higieny zdrowia psychicznego.

Niezwykle ważne są dla mnie zasady Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.

Pracuję w oparciu o podejście psychoanalityczne. Studiowałam na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją edukację kontynuuję w szkoleniu przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz podczas licznych konferencji branżowych.

   ul. Baboszewska 1/75 Warszawa, Mokotów

 

Maria Czarnecka

Jestem magistrem psychologii, psychoterapeutką. Bliska jest mi szczególnie tematyka związana z towarzyszeniem kobietom na różnych etapach ich życia i rozwoju.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam, prowadząc terapię małżeństw oraz par w Poradni Rodzinnej na warszawskiej Pradze, pracując z pacjentami indywidualnie w Poradni Zdrowia Psychicznego w Otwocku oraz uczestnicząc w stażach klinicznych i terapeutycznych w oddziałach: Oddział Dzienny z Pododdziałem Zaburzeń Nerwicowych w Szpitalu Tworkowskim, Klinika Nerwic (Instytut Psychiatrii i Neurologii), Ośrodek Leczenia Dziecka w Środowisku, Hospicjum stacjonarne Caritas na Krakowskim Przedmieściu.

Swoją drogę zawodową wciąż uzupełniam o nowe kwalifikacje, a pracę poddaje superwizji u superwizorów związanych z Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym. Ukończyłam całościowy, 4-letni kurs z zakresu psychoterapii w Warszawie, akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne do pracy z grupami. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

 

 

Maria Ekes

Jestem psychologiem, psychoterapeutą.

Szczególne miejsce w mojej pracy zajmują kwestie związane z szeroko rozumianym okresem wczesnego rodzicielstwa. Pracuję z kobietami w ciąży i połogu.

Jestem przekonana, że w tym niezwykłym, ale i jednocześnie bardzo wymagającym czasie, nieoceniona jest możliwość spotkania z drugą osobą. Staram się tworzyć odpowiednią do tego przestrzeń, zarówno w ramach spotkań indywidualnych, jak i grupy wsparcia.

Tytuł magistra psychologii uzyskałam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam całościowe, 5-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w szkole psychoterapii MABOR, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2009r, w ośrodkach świadczących pomoc psychologiczną, jak i prywatnym gabinecie: NZOZ Synapsis, Konsultacyjna Przychodnia Specjalistyczna dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Dzielnej w Warszawie, Poradnia Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży przy ul. Kochowskiego w Warszawie, Zespół Lekarzy i Psychologów In-Altum, NZOZ Centrum Terapii Dialog, Fundacja Sto Pociech, Prywatna praktyka psychologiczna.

   Drużbackiej 7 lok 2 Warszawa, Żoliborz

 

Sylwia Kalinowska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Oferuję psychoterapię okołoporodową, która jest adresowana do kobiet potrzebujących wsparcia w okresie starań o dziecko, w przebiegu ciąży i po porodzie (m.in. trudności i obawy związane  z niepłodnością,  doświadczeniem poronienia, depresji poporodowej czy zagrożenia ciąży, obawy przed porodem, lęk w związku z  odnalezieniem się w nowej roli, trudności w opiece nad dzieckiem, pogorszenie się relacji z bliskimi osobami, Partnerem, zaburzenia lękowe, depresyjne, fobie, smutek czy apatia w ciąży).

Ukończyłam psychologię (specjalność kliniczna) w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam podyplomowo na SGH i UKSW w Warszawie. Posiadam uprawnienia pedagogiczne. Jestem w trakcie 4-letniego, całościowego szkolenia psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie. Pracuję pod regularną superwizją.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam, prowadząc praktykę własną oraz na stażach klinicznych w Zespole Gabinetów Psychoterapeutycznych „Poza Schematami”, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Środowiskowym Domu Samopomocy “Na Targówku”. Pracuję także jako psycholog w Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie wspieram młodych dorosłych.

   Ul. Majolikowa 27, Warszawa


Kin
ga Skawińska

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie psychodynamicznym. Ukończyłam również studium terapii depresji i jestem w trakcie szkolenia z zakresu psychotraumatologii praktycznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Doświadczenie macierzyństwa może wywoływać różne stany emocjonalne, które mogą wydawać się niezrozumiałe, trudne. Oferuję pomoc

psychologiczną i psychoterapię dla kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym, doświadczających utraty ciąży bądź narodzin dziecka z niepełnosprawnością.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy  w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim, w Poradni Zdrowia Psychicznego, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stężycy oraz w prywatnej praktyce psychologicznej.

  ul. Wawelska 4d/12, Gdańsk

 

 

Dominika Dąbrowska

Prowadzę terapię indywidualną, terapię par oraz terapię traumy rozwojowej, wspierając klientów indywidualnych w sytuacji kryzysu, doświadczających trudności w codziennym funkcjonowaniu oraz trudnych doświadczeń związanych z traumą rozwojową i relacyjną.

W procesie terapii par wspieram pary doświadczające kryzysu, konfliktu, zmagające się z trudnymi doświadczeniami (m.in. stratą, żałobą, zdradą).

Pracuję m.in. w oparciu o podejście psychodynamiczne. Jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoje kompetencje poszerzam uczestnicząc w innych szkoleniach i kursach, w tym m.in. w Katowickim Instytucie Psychoterapeutycznym (Studium Psychoterapii Par), Instytucie Terapii Psychosomatycznej (Certyfikowany Kurs Terapii Traumy w podejściu NARM).

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji psychoterapeutycznej oraz coachingowej.

Prowadzę warsztaty rozwojowe, rozwojowo-terapeutyczne oraz warsztaty pracy z ciałem.

   ul. Borkowska 9/14, Kraków

 

Alicja Szuchnik

Jestem psycholożką i psychoterapeutką psychodynamiczną, co oznacza, że w pracy z pacjentami staram się zrozumieć nieświadome podłoże trudności, z którymi się zgłaszają.

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 4-letniego Kursu Terapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Doświadczenie w pracy z dorosłymi pacjentami zdobywałam w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym i Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic w NZOZ „Egomedica” w Częstochowie, dzięki czemu poznałam specyfikę pracy z pacjentami borykającymi się z bardzo różnymi problemami i diagnozami, m.in. z depresją, nerwicą, a nawet z zaburzeniami psychotycznymi. Prywatną praktykę prowadzę od 2014 roku.

Terapia okołoporodowa stała się w ostatnim czasie bardzo szczególnym obszarem moich zainteresowań. Wiedzę pogłębiałam na rocznym seminarium u Elżbiety Wilkowskiej „Praca psychoterapeutyczna z kobietą w ciąży i diadą matka-niemowlę”.

Stworzyłam Czułe Plemię, w ramach którego prowadzę grupy wsparcia dla kobiet w  ciąży i w pierwszym roku życia dziecka.

 

 

Agnieszka Czusz-Sudoł

Jestem psychoterapeutką, doktorem nauk społecznych w zakresie psychologii.

Pomagam kobietom w okresie okołoporodowym i na wszystkich etapach rodzicielstwa.

Towarzyszę w przyglądaniu się, jak różne wydarzenia z przeszłości odbijają się w aktualnym życiu. Pomagam zauważyć i zrozumieć schematy emocjonalne obecne w życiu danej osoby. Wspieram w rozwijaniu bardziej satysfakcjonujących sposobów radzenia sobie i w odnajdywaniu bardziej naturalnego sposobu życia.

Pracuję integracyjnie, choć szczególnie bliski jest mi nurt humanistyczno-doświadczeniowy. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Doświadczenie zdobywałam między innymi na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej SPZOZ Wola-Śródmieście, Poradni dla dzieci i młodzieży INTRA, Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa-Bielany, Stowarzyszeniu ASLAN, Lubelskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego, a także w prywatnym gabinecie.

  ul. Cieszkowskiego 1/3 lok 77,Warszawa

 

Grażyna Bogucka – Kędziora

Jestem farmaceutą i psychoterapeutą psychoanalitycznym.

Pracuję z osobami dorosłymi, młodymi  dorosłymi oraz z kobietami, które w nowej roli

– byciu mamą – doświadczają trudności: przeżywają lęk, smutek, depresję, poczucie braku zrozumienia.

Pracuję w nurcie psychoanalitycznym. W swojej pracy szczególną uwagę przywiązuję do wsłuchiwania się w treści nieświadome, które mają wpływ na nasze emocje i działania.

Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny,  podyplomowe studia na SWPS oraz kończę 4-letnie szkolenie w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pogłębiam swoją wiedzę poprzez liczne szkolenia i konferencje.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam, pracując w poradni przy PTPP oraz prowadząc praktykę własną.

    ul. Świętokrzyska 16/28 Warszawa